З 24 по 25 листопада 2018 року в м. Стамбул, Туреччина відбудеться Міжнародний фестиваль - конкурс «Golden Fest Istanbul – 2018».

Фестиваль – конкурс є багатожанровим і спрямований на виявлення та підтримку творчо обдарованих дітей та талановитої молоді, розвиток їх здібностей і підвищення рівня виконавської майстерності, розвиток і зміцнення міжнародних культурних зв'язків, обмін духовними і культурними цінностями.

До участі в Міжнародному фестивалі-конкурсі «Golden Fest Istanbul - 2018» запрошуються солісти, дуети, ансамблі, професійні та самодіяльні колективи, виконавці авторської пісні, виконавці вокально-хореографічних композицій, виконавці в оригінальному жанрі, що мають досвід концертних виступів. 

Конкурс проводиться за номінаціями: - ВОКАЛ (естрадний, народний, академічний, виконавці авторської пісні);- ХОРЕОГРАФІЯ (сучасна, народна, класична);- ОРИГІНАЛЬНИЙ ЖАНР;- ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО.  Конкурс проводиться за формами:- Соло;- Дует;- Колектив.

 Вік учасників: від 7 років до 21 року включно станом на рік проведення Конкурсу.

 Офіційну заявку і конкурсні матеріали на участь у Конкурсі надсилати до 15 листопада 2018 року за адресою: 49000, Україна, м Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 57, оф. 115. Факс: + 380973912502; + 380930405325;mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Подробиці на сайті: https://goldenfest.info/ua/

     

 

8 вересня 2018 року з 10.00 до 23.00 у смт Малинівка Чугуївського району Харківської області відбудеться Фестиваль обрядового та сучасного весільного дійства «Весілля в Малинівці+». Захід проводиться під патронатом голови Харківської обласної державної адміністрації Ю.О.Світличної.Програма відкритого фестивалю обрядового та сучасного весільного дійства«Весілля в Малинівці – плюс»ФЕСТИВАЛЬНІ ЛОКАЦІЇ(з 10.00)«Весільні ворота»- фотовиставка весільних ретро-фотографій- виставка весільних вінків-гігантів- інтерактивна весільно-розважальна програма- ростові ляльки«Дитяче містечко»- батути, атракціони, дитячі забави, конкурси, ігри,- солом’яний лабіринт, аква-грим і ще багато цікавого«Цирк! Цирк! Цирк!»- виступ та майстер-класи від артистів цирку- контактування з ручними тваринами«Весільний іподром »- виступ театру коней- майстер-класи катання на конях«Місто майстрів»- майстер-класи та продаж виробів майстрів народного мистецтва з різних куточків України«Арка закоханих»- фіксація шлюбу на одну добу- парад весільних пар- флешмоб для сімейних пар, які побралися в попередні роки на фестивалі«Галявина весільних оберегів»- виставка гумористичних весільних оберегів населених пунктів району- інтерактивна весільно-розважальна програма- веселі ворожіння«Весільний кінопавільйон»- проведення акторського кастингу- участь глядачів у кінопробах та зйомках фільму«Весільне містечко»- павільйони сільських, селищних рад Чугуївщини- павільйони районів області, національних меншин Слобожанщини з презентаціями весільних традицій і обрядів«Крила для закоханих»- романтичні побачення на повітряних кулях- місце для зізнання в коханні та пропозиції руки і серцяФЕСТИВАЛЬНІ МАЙДАНЧИКИ З МАЛИМИ СЦЕНАМИ(з 10.00 до 15.00)«Слобожанська Яруня»- творчі змагання дівчат- виступи аматорів народної творчості«Слобожанське весілля»- показ весільних обрядодій Чугуївщини, Слобожанщини та різних народів- виступи аматорів народної творчості та фольклорних колективів«Богатир Чугуївщини»- видовищні змагання чоловіків з багатоборства- конкурсно-розважальна програма для пропаганди міцної, дружної, спортивної сім’ї і здорового способу життя- виступи аматорів народної творчості«Весільний салон»- шоу весільних оркестрів- майстер-клас весільного танцю- караокеФЕСТИВАЛЬНА ПРОГРАМА НА ОСНОВНІЙ СЦЕНІ(з 15.00 до 23.00)15.00- урочисте відкриття фестивалю- привітання молодят- привітання пар, одружених на фестивалі в попередні роки16.00- 18.00- показ театру мод- виступ вокально-інструментального гурту «SantaLucia»- фінальне дефіле та нагородження переможниць конкурсу на звання «Слобожанська Яруня»18.00-23.00- виступ театру циганської пісні «Очі чорні»- виступ спеціальних гостей: Ольга Цибульська та Олег Вінник Файєр-шоу. Весільна дискотека.

 

З 1 по 3 листопада 2018 року в м. Луцьк Волинської області, вже вдруге, відбудеться відновлений Всеукраїнський фестиваль-конкурс авторської пісні та співаної поезії «ОБЕРІГ- 2018».Завдання фестивалю – пошук і підтримка молодих талановитих виконавців у жанрі авторської пісні та співаної поезії, вдосконалення виконавської майстерності, створення якісного музичного продукту для програм радіо, телебачення, концертних організацій.До участі запрошуються молоді виконавці (від 16 років) із творами на власні україномовні тексти (авторська пісня), а також виконавців, які мають власні музичні твори на вірші українських поетів, або ж інтерпретації народних пісень (співана поезія).На час проведення фестивалю його учасники, почесні гості, члени суддівського журі забезпечуються проживанням, харчуванням, екскурсійними поїздками – коштом організаторів.Детальніше про фестиваль – на сайті Волинського обласного науково-методичного центру культури: http://www.nmck-volyn.com.ua/Контактна особа: Сергій Сівак, 095 505 23 59.

Обласний семінар-практикум для керівників аматорських хореографічних колективів закладів культури Харківської області23 травня 2018 року в приміщенні КЗ «ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА» відбувся семінар-практикум для керівників аматорських хореографічних колективів закладів культури Харківської області «Сучасні тенденції розвитку танцю в Україні». Участь у семінарі взяло близько 40митців, серед яких – керівники хореографічних колективів з 16 районів і 2 міст Харківщини.

1 7

19 травня 2018 року Обласний центр культури і мистецтва по традиції приєднався до міжнародної акції «Ніч музеїв». У нас було багато відвідувачів і серед них представники дуже впливового видання − «Financial Times». Головний редактор «fDi Magazine», спеціалізованого видання «Financial Times», Кортні Фінгар є постійним автором новин та аналітичних матеріалів про ринки, що розвиваються. Популярний учасник дискусій і модератор на міжнародних економічних зустрічах, а також коментатор з міжнародних інвестицій на телебаченні і радіо, Кортні Фінгар висвітлювала історії з ділового життя усіх основних регіонів світу і за час своєї кар'єри працювала у більш ніж 70 країнах.

3 4

13 травня 2018 року в Харкові на головній сцені Центрального парку культури і відпочинку імені М. Горького відбувся заключний гала-концерт XVII Відкритого фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло» для дітей та молоді. На глядачів чекали виступи дитячих та молодіжних фольклористичних гуртів і виконавців, а також майстер-класи з традиційних ремесл Слобідської України. Спеціальний гість свята – автентичний фольклорний гурт «Киселяночка» з села Киселі Первомайського району.Щорічний обласний фестиваль-конкурс, головними завданнями якого є дослідження, збереження та популяризація традиційної культури Слобожанщини в дитячому та молодіжному середовищах, розпочався наприкінці березня. Змагання юних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, народознавча учнівська конференція, вокальні та читецькі конкурси зібрали разом 455 школярів та студентів з 20 районів і міст Харківської області.

3 квітня 2018 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся тренінг «Креативне мислення для публічних заходів». Олена Зіненко, куратор медіаплатформи «Дитяча площАРТка», провела навчання з організації івентів, принципів роботи в команді, інструментів та порядку проведення публічних заходів. Присутні ознайомились з формулюванням основних понять (мети, концепції, місії та цінностей) та практичним досвідом реалізації публічних заходів. Окрім теорії була присутня робота в групах, брейнстормінг та ціла низка практичних вправ та завдань, які безперечно стануть в нагоді в подальшій волонтерській та професійній діяльності. Тренінг було проведено в рамках підготовки фестивалю творчої взаємодії та культурного просвітництва «Дитяча площАРТка#4», до організації якого в цьому році долучились працівники ООМЦКМ. Мета фестивалю «Дитяча площАРТка» — створення нових креативних просторів для творчої взаємодії без дискримінації через активізацію співпраці культурних активістів, працівників освіти та культури, дітей та молоді. В рамках фестивалю з 11 по 18 квітня пройде ціла низка соціокультурних заходів як для дітей, так і для дорослих на різних локаціях міста, в тому числі і в ООМЦКМ.

dsc 0184 1

13 квітня в ООМЦКМ, в рамках фестивалю «Дитяча площАРТка № 4», зібралися менеджери культури, медійники, експерти з гендерної рівності та волонтери громадських організацій для обговорення проблем стереотипів у суспільстві. Серед питань, які обговорювалися учасниками були наступні: як культурні традиції формують мейнстрім, чи є місце гендерній рівності в традиційній українській сім’ї, чи поділяємо ми погляди на традиційні ролі у суспільстві, і які саме цінності стоять за цими поняттями. Дискусія відбувалася у форматі діалогу, коли всі учасники, незалежно від досвіду та компетенцій можуть висловлювати свої думки щодо заявлених проблем. Модерувала зустріч команда ГО «Інженери порозуміння». Учасники зустрічі поділилися своїми історіями, які показали, що найважливішими умовами для ефективного діалогу, для порозуміння в суспільстві є можливість висловити свою думку, довіра до іншої людини та повага до культурного розмаїття. Кураторка фестиваля «Дитяча площАРТка» Олена Зіненко акцентувала увагу на тому, який вплив на закріплення та поширення стереотипних уявлень має медіамейнстрім, зокрема реклама, а також на тому, що традиційна культура − це частина ідентичності, те, що нас відрізняє від інших, це підгрунтя, яке відкриває простір вільного творчого спілкування. Медіадослідниця також зазначила, що стереотипне ставлення до культурних практик як до ритуалів має змінюватися в контексті розвитку культури рівних можливостей. Для нашого Центру це досить незвичний формат заходів, і це був цікавий і корисний досвід. Традиційна культура, як сталий шар української культури, пов’язаний з відтворенням світосприйняття народу, його психології, етичних настанов і естетичних прагнень є неоціненним джерелом натхнення задля розвитку гармонійної людини, гармонійних відносин між членами суспільства.

Духовна спадщина українського народу на виставці «Історичне коріння України»

27 квітня 2018 р. в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відкрилась виставка «Історичне коріння України». На виставці представлені творчі роботи учасників образотворчої студії «Відродження» с. Васищеве Харківського району Харківської області .

Цей проект розпочався 6 років тому з того, що керівник студії Наталія Удовиченко почала знайомити вихованців з історією нашого народу та самобутньою культурою ще з первісних часів. Особливістю роботи було те, що спочатку був текст, а потім діти знаходили йому відповідне візуальне образне бачення.